Aktuality

Sociální fobie

Sociálně - úzkostná porucha (dříve nazývaná "sociální fobie") je mnohem častějším a palčivějším problémem než kdy předchozí odhady odhadovaly. Miliony lidí na celém světě trpí touto potíží každý den a to buď specifickou úzkostnou poruchou, anebo obecnější sociální úzkostí.

Více informací >

Deprese

Slovo deprese se stalo v naší době velmi užívaným. Často popisuje nejrůznější citové zkušenosti a pro mnoho lidí je synonymem pro smutek, zklamání, nespokojenost, zoufalost apod. Nicméně, člověk může cítit všechny tyto emoce bez toho, aby byl „klinicky“ depresivní. Normální pocity smutku jsou obecně krátké a mají malý dopad na normální fungování.

Více informací >

Úzkost

Úzkost je nepříjemný pocit strachu, či hrozícího nebezpečí a odráží myšlenky a tělesné reakce, které člověk zažívá v situacích a událostech, které nemohou být kontrolovány, či úspěšně zvládnuty. Když lidé úzkost zažívají, jejich myšlenky aktivně posuzují situaci, často automaticky a mimo vědomou pozornost, a vytváří niterné předpovědi jak dobře se situacemi vyrovnají na základě minulých zkušeností.

Více informací >

Psychoterapie

Cítíte se někdy, že vám to leze přes hlavu? Pokud ano, nejste v tom sami. Podle Národního centra duševního zdraví Spojených Států Amerických více než jedna třetina dospělých Američanů zažije depresi, úzkost či nějakou další duševní poruchu alespoň jednou během jednoho roku. U nás je situace podobná.

Více informací >
Napište nám
KONTAKT

Mgr. Kamil Vondrouš

centrum Setkání - Opatství Emauzy

Vyšehradská 49/320

128 00 Praha 2

 

Telefon: +420 605 701 861
E-mail: kamil.vondrous@gmail.com