Individuální psychoterapie

Individuální psychoterapie

Individuální psychoterapie vám nabízí unikátní příležitost mluvit důvěrně s objektivním a nestranným člověkem, který vám a všemu co vás trápí poskytne pozornost. Kombinovaná zkušenost, že je vám nasloucháno, společně s postupným získáváním vhledu a nových perspektiv týkajících se vašich obtíží, vám posléze může pomoci přistoupit k nim jiným, efektivnějším způsobem.

Více informací >

Skupinová psychoterapie

Skupinová psychoterapie

Skupinová terapie je dlouhodobě prověřenou, velmi účinnou a užitečnou formou psychoterapie. Je stejně prospěšná a v některých případech prospěšnější, než individuální terapie, zejména když jsou důležitými úkoly terapie sociální podpora a učení se mezilidským vztahům. Velká většina lidí, kteří se skupinové terapie zúčastní, z ní má velký užitek.

Více informací >

PÁROVÁ TERAPIE

PÁROVÁ TERAPIE

Párová terapie je forma psychoterapie určená dvojicím a párům, kteří čelí obtížím ve svém vztahu. V rámci bezpečného a nehodnotícího prostoru si můžete ujasnit, vyjasnit a hlavně porozumět jeden druhému a vašemu vztahu. To, že společně hovoříte a nasloucháte, společně a postupně získáváte vhled do vašich obtíží, vám může umožnit vztahovat se k sobě a vašim obtížím svobodněji a vhodnějším způsobem. Více zde..

Více informací >

AKTUALITY

Párová terapie Praha

Lidé žijí v partnerském vztahu, protože doufají, že v něm najdou lásku, porozumění, pocity štěstí…

Více informací >

Skupinová terapie

Cílem skupinové terapie je zlepšit kvalitu života člověka. Již od raného dětství žijeme ve skupině - rodině a i dále mimo rodinu žijeme a trávíme většinu času ve skupinách, kolektivech a společnosti.

Více informací >

Předčasné ukončení v psychoterapii

Psychoterapie Praha – Terapie Praha – Předčasné ukončení

Více informací >
Více aktualit >>>

Jiří Voskovec: dopis z New Yorku o „hlavoléčbě“

„Řeknu Vám, že jsem rád, že starej Freud se narodil – a že jsem to vydržel na tu otravu chodit. Je to hrozný trápení, horší než zubař, a dražší – ale za ten duševní stav to na mou duši stojí.“  „Cítím se báječně, mám energie plnou prdel, jsem jako rybka a fofr mi svědčí. Jakživ jsem neměl na sobě sám tolika odpovědnosti a koukám jak blázen, jak se pod ní vůbec nehroutím. Leda, že bych se z čista jasna posral, ale pochybuju.“

 „Konečně si věřím – a to ti přísahám, že se mi přihodilo poprvé v životě. Rozplynutí těch sexuelních obtíží je samozřejmě symbol. To znamená rozplynutí hlubších překážek v poměru k lidem. Nepředstavuj si, že jsem začal souložit a tím jsem se spravil. Funguje to obráceně. Fejsoval jsem odpovědnost k sobě a dokázal jsem si to na nejchoulostivějším poli, na tom, kde mi bylo překonat nejvíc inhibic – čímž jsem v zásadě rozlousk všechny své podstatné ořechy. (…) Zase to musím opakovat, dělám poprvé v životě, co chci, a koukám jako blázen, jakej je to báječnej pocit. Lidi si na mne moc stěžujou, že jsem se změnil – a já mám radost, že už nedělám takovýho vola jako dřív a nehraju roli způsobného pána, co se chce zavděčit. Rozuměj, ne všichni lidi si stěžujou, přátelé blízcí si libujou, tak si nedělej starosti, že ti ukradnu přídělové lístky, až přijedu, nebo že tě budu chtít ze samý osobní svobody votrávit.“

Zdroj: Jiří Voskovec & Jan Werich, Korespondence I, Praha: Akropolis, 2010

Napište mi
KONTAKT

Mgr. Kamil Antonín Vondrouš

Psychoterapie Individuální a Skupinová

Dům U Nováků - Vodičkova 30/320

110 00 Praha 1

 

Telefon: +420 605 701 861
E-mail: kamil.vondrous@gmail.com